Кофеїн підвищує рівень дофаміну в мозку, який змушує нас відчувати себе бадьоріше і веселіше. Вживання кави в помірних кількостях позитивно впливає на центральну нервову систему: покращує настрій, підвищує фізичну і розумову активність.
Почнемо з божественного запаху. Недарма він нам так подобається: вдихання аромату кави стимулює вироблення мозком гормонів задоволення, від яких на душі стає затишно і тепло. Одна хвилина поруч з жужжащей-пыхтящей кавоваркою — і життя знову налагоджується.
Але у любителів напою є більш важливий привід для радості. Недавні дослідження довели, що у звичайних кількостях він нешкідливий і навіть корисний. Головне вплив кави на організм людини обумовлено кофеїном. Раніше вважали, що кофеїн — стимулятор, але виявилося, що він тільки блокує реакції самоторможения нервової системи. Завдяки цьому не дозволяє організму «заснути», позбавляючи від втоми, покращуючи ясність і швидкість мислення. Також кофеїн розширює судини і може допомогти при головному болю, викликаної їх спазмом.
Щоб вибрати хороший кави в зернах, потрібно знати особливості його видів.
Купаж (суміш) арабіки і робусти надає напою особливий, ні з чим не порівнянний смак, аромат і міцність. При виборі кави запам'ятовуйте сорти зерен, з яких він створений. У кожного сорту і кожної суміші є свої шанувальники, тому неможливо заздалегідь сказати, яку саме каву вам доведеться за смаком. Запам'ятовуйте і шукайте — це по-справжньому захоплююче заняття.
Зазначені вище продукти – важлива складова всієї кавової культури і традиційне супровід кава у східних країнах. Цікаво, що солодощі, приготовані з горіхами, інжиром і фініками нейтралізують збудлива дія кофеїну в каві. не Дивно, що в жарких пустелях каву п'ють постійно.